top of page

 שור רואי חשבון

מאמרים: פתיחת עסק

lightBlue.png

פנו אלינו לטלפון הישיר בכל שאלה שיש לכם 05288-78575

פתיחת עסק דורשת מהיזם או היזמת, מלבד התמדה ורצון להתמודד עם הקשיים שבהקמת עסק חדש גם לפעול בהתאם לכללים סדורים על מנת שהעסק החדש יצליח וישגשג. במאמר זה אנסה לסקור את השלבים השונים של פתיחת עסק, החל מהרעיון לעסק חדש ועד לפתיחת עסק חדש.

בשור רואי חשבון אנו מתמחים בסיוע לעסקים חדשים, פנו אלינו בכל שאלה שיש לכם בטלפון 09-7684004 או פנו אלינו באמצעות השארת הודעה באתר לייעוץ עם רואה חשבון.

רובנו עובדים כשכירים, ועדיף בחברה כמה שיותר גדולה. אנו לא מעלים בדעתנו שאנו יכולים להקים עסק עצמאי, זה נשמע לנו מסוכן ולא בשבילנו

פתיחת עסק מתחילה ברעיון טוב ושינוי תפיסה

מה הסיבה לכך ? הורינו היו שכירים לפנינו, וחלקם היו עצמאים שעסקיהם לא בהכרח צלחו והם נרתעים מהמחשבה שילדיהם יהיו עצמאים שלא מצליחים לכלכל עצמם בכבוד. לעתים אפילו מי שהצליחו בעסקים הפרטיים סבורים כי עדיף לילדיהם להיות שכירים במקום לפתוח עסק עצמאי.

יחד עם זאת, מי מאיתנו שמוכן לקחת את הסיכון עשוי לגלות שהוא מצליח להרוויח את לחמו בכוחות עצמו באמצעות פתיחת עסק, ושאינו תלוי כבר במעסיק זה או אחר אלא במעשיו בלבד, ביצירתיות שלו וביכולת ההתמדה שלו. לא רק זאת, בניגוד לשכירים אשר אפשרותם להתעשר הנה מצומצמת שהרי פסגת הפירמידה בחברות הגדולות צפופה מאוד, עצמאים אשר יצליחו להכניס דריסת רגל לשוק עולה יכולים להתעשר, ככה זה כאשר אתם עובדים למען עצמכם ולא למען אחרים, אם תצליחו, אתם תהיו אלו אשר נהנים מהפירות ולא בעלי המניות של איזו חברה גדולה.

ראשית רעיון טוב - אם יש לכם ידע לגבי מוצר מסוים שיש לו דרישה בשוק, או שירות נצרך יש לכם בסיס לפתיחת עסק, ההנחה שלי במאמר זה היא שיש לכם כבר רעיון לעסק חדש וכרגע אתם תוהים איך להתחיל. גם אם אין לכם רעיון, אבל אתם יודעים שאתם רוצים לפתוח עסק אל תהיו קשים עם עצמכם, חפשו פורומים באינטרנט, או קבוצות באזור המגורים שלכם אשר עוסקות בייזמות ועסקים והצטרפו לקבוצה כזו, מי שמחפש מספיק זמן ותוך התמדה מוצא בסוף רעיון לעסק טוב.

בעת פתיחת עסק לא צריך לסכן את כל מה שיש לנו

כבר בהתחלה חשוב לציין כי בניגוד לדעה הרווחת, לא צריך לסכן את כל מה שיש לנו לצורך פתיחת עסק,  ניתן להתחיל בפתיחת עסק קטן,אשר לא דורש מאיתנו השקעה של כל כספינו ולקיחת הלוואות, ומאפשר לנו להמשיך ולעבוד בעבודתינו כשכירים. אפשר לעשות זאת על ידי פתיחה של עסק מבוסס אינטרנט, או פתיחה של עסק עם שותף אשר עוסק בניהול השוטף בעוד אנו עוסקים בניהול הפיננסי ובתחומים נוספים של העסק.

למעשה פתיחה של עסק קטן תחילה תשמש לנו בית ספר לניהול עסקים והתנהלות בעולם העסקי, מול הלקוחות, הספקים והרשויות, בסדר גודל קטן. 

פתיחת עסק - עבודה לפי תוכנית עסקית מסודרת

אנו ממליצים לעבוד לפי תוכנית עסקית מסודרת, תוכנית עסקית כוללת התייחסות לכלל הצדדים של הקמת העסק, התפקידים הנדרשים מהעובדים בעסק והשלבים השונים בהקמתו. תוכלו לפנות אלינו לסיוע בבנית התוכנית העסקית לפתיחת העסק שלכם. הסתייעות בתוכנית עסקית מוגדרת תסייע לכם לבצע מעקב אחר התקדמות הקמת העסק שלכם. 

יש להרכיב תזרים מזומנים חזוי של העסק, כלומר מה עתידות להיות ההכנסות וההוצאות שלכם מדי חודש וברמת השנה כולה, יש לקחת בחשבון את כלל ההוצאות הצפויות, מי שלא ניהל עסק בחייו לא מודע לכל ההוצאות שקיימות בעת ניהול עסק, לעתים בדיקה של תזרים המזומנים מגלה כי העסק שחשבנו להקים לא יכול להצליח בשל העלויות הגבוהות הכרוכות בהקמתו.

חשוב להיות מסודרים כאשר מנהלים עסק, בשור רואי חשבון אנו נסייע לכם מבחינת שיטות עבודה, בדגש על עבודה מול רשויות המס וההתנהלות הכספית של העסק.

פתיחת עסק - אפשרויות ההתאגדות

לצורך פתיחת עסק יש לפתוח תיק ברשויות המס השונות, ישנן שלוש אפשרויות עיקריות להתאגד בעת פתיחת עסק, לכל אחת יתרונות משלה:

פתיחת עוסק פטור - מתאימה למי שמעוניין לפתוח עסק בעל מחזור קטן בעל מחזור שנתי שלא יעלה על כ - 76 אלפי ש"ח. עוסק פטור נהנה מהטבות שונות אך הוא מוגבל הן מבחינת סוגי העיסוקים בהם ניתן לפעול כעוסק פטור והן מבחינת היכולת שלו להתפתח כעוסק פטור.

פתיחת עוסק מורשה - פתיחת עוסק מורשה מאפשרת גמישות גדולה יותר מזו של עוסק פטור, המחזור השנתי אינו מוגבל. עוסק מורשה נדרש לשלם מע"מ על מחזור עסקאותיו והוא רשאי לקזז מע"מ על התשומות ששמשו אותו בהקמת העסק. 

פתיחת חברה - חברה הנה יישות נפרדת מבעלי המניות שלה, זאת בניגוד לעוסק פטור או עוסק מורשה בהם הבעלים של העסק אחראי באופן מלא להתחייבויות העסק, כאשר בעל העסק מחזיק במניות של חברה בע"מ ישנה הפרדה בינו לבין החברה. 

פתיחת עסק - רישום אצל רשויות המס

 סיכום פתיחת עסק עצמאי

bottom of page