top of page

 שור רואי חשבון

מאמרים: עסק קטן

lightBlue.png

פנו אלינו לטלפון הישיר בכל שאלה שיש לכם 05288-78575

עסק קטן הנו עסק אשר מונה בדרך כלל מספר עובדים נמוך, לעתים בעל העסק בלבד מהווה את העובד של העסק, אמנם עסקים קטנים יכולים למנות גם מספר עובדים, ומבחינת ההגדרה אף עסק המונה כמה עשרות עובדים עדיין נחשב עסק קטן. לרוב העצמאים בישראל הכוונה בעסק קטן הנה עסק המבוסס בעיקר על מי שהקים אותו ואשר לעתים מונה מספר נוסף של עובדים בודדים.

לפתיחת עסק קטן, פנו אלינו באמצעות הטלפון הישיר 0528-878575 או השאירו את פרטיכם בעמוד צור קשר באתר ואנו נחזור אליכם.

רבים מאיתנו חולמים על פתיחת עסק קטן, זה יכול להיות עסק אשר מתבסס על תחביב של או על רעיון עסקי עליו אנו חושבים מזה זמן. עסק קטן אשר מצליח עשוי להיות המפתח לעצמאות כלכלית ועבודה עבור עצמנו ולא עבור אחרים. אמנם רוב החולמים חסרים את הידע ואת התעוזה שבהפיכת החלום לעסק בר קיימא.

פתיחת עסק קטן איננה משימה בלתי אפשרית אמנם מי שמחליט ללכת בדרך עצמאית, רצוי שיפעל בהתאם לצעדים מוגדרים וללא קיצורי דרך, על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה של עסקו.

התחילו בהכנת תוכנית עסקית, לימדו את השוק של העסק שלכם, את המתחרים ואופי העסק והמוצרים ועוד. לאחר מכן החלו בתכנון מבנה העסק שלכם, הניהולי והשיווקי.

הקמת תשתית לעסק קטן

לצורך הקמת עסק קטן לא תמיד חייבים לעזוב את מקום העבודה הנוכחי, מכיוון שמדובר בעסק קטן, ניתן להתחיל בקטן תוך המשך עבודה כשכירים. באופן זה אנו שומרים על הכנסתנו הבטוחה ולא מסכנים את כל מה שיש לנו, המשמעות היא כמובן עבודה של שעות נוספות מעבר לשעות עבודתנו כשכירים.

יש עסקים אשר מחייבים שכירת מקום והוצאות מן הרגע בו החל העסק לפעול, אמנם עסקים אחרים ניתן לנהל מהבית, לדוגמה חנות מקוונת, עסק ייעוץ, חוגים שונים ועוד.  מכיוון שמדובר בעסק קטן, ובעיקר אם מדובר בעסק ראשון מומלץ לצמצם את ההוצאות ככל הניתן עד שמתחילים לראות הכנסות. ניהול עסק קטן מהבית מסייע בצמצום של הוצאות השכירות שהן מרכיב קבוע בניהול עסק, שכן לאחר שככרתם חנות או משרד, הוצאות השכירות ימשיכו לרדת מדי חודש גם במידה וההנכסות יצטמצמו.

ניהול עסק קטן

ניהול עסק קטן מצריך עבודה ממושכת עד לביסוס העסק, ישנו צורק בשיווק העסק הקטן ולימוד מתמיד של השוק בו העסק פועל. הקפדה על ניהול תזרים מזומנים נפרד לעסק הקטן והפרדתו מניהול תקציב הבית אשר לפחות בהתחלה צריך להסתמך על מקורות הכנסה נוספים.

מומלץ להתנהל באופן מ ממוקד ותוך הגדרה של יעדים אותם מתכננים להשיג והגדרת שלבים אשר יסייעו לנו להשיג את אותם יעדים. לדוגמה, החדרה של מוצר חדש, השגת חמישה לקוחות ראשונים מאזור גאוגרפי וכדומה. מכיוון שמדובר בעסק קטן, לא כדאי להגדיר יעדים שאינם ברי השגה בזמן מוגדר שכן אלו יביאו לאכזבה. העזרו ביועץ כלכלי במידה ואינכם מסודרים מספיק, על מנת שיסייע לכם להגדיר את הייעדים העסקיים שלכם.

ניהול נכון של עסק קטן יכול להניב רווחים לבעלי העסק ובמקרה הטוב להביא לעצמאות כלכלית ואף התעשרות, אמנם חשוב לפעול באופן מסודר, להקפיד על עמידה בחוקי המס וההתאגדות ולהסתייע ביועצים במידת הנדרש.

מדריך לפתיחת עסק קטן – כיצד יש להתאגד

על מנת לפתוח עסק עסק קטן באופן פורמלי יש להתאגד באמצעות פתיחת תיקים ברשויות המס. ישנן מספר דרכים לפתוח עסק קטן,

:כאשר לכל צורה יתרונות משלה. שלוש הדרכים מפורטות להלן

פתיחת עוסק פטור, לשעבר עוסק זעיר – מדובר בשיטת התאגדות המתאימה לבעלי עסקים קטנים במיוחד אשר מגיעים למחזור של אלפי-

שקלים בודדים בחודש, התאגדות במסגרת של עוסק פטור הנה חסכונית אך מוגבלת לעסקים זעירים. קראו עוד על פתיחת תיק עוסק פטור במדריך המלא באתר.

 

פתיחת עוסק מורשה – שיטה זו מתאימה למי שפותח עסק קטן בעל מחזור גדול יותר מזה של עוסק פטור, או שהוא מחויב על פי חוק לפתוח-

עוסק מורשה. קראו עוד על פתיחת תיק עוסק מורשה במדריך המלא לעוסק המורשה המפורסם באתר.

 

הקמת חברה – לרוב, עסקים קטנים נוטים להתאגד לפחות בהתחלה בתור עצמאים, שכן זו דרך זולה יותר לפעול, אמנם ישנם סוגי עסקים להם-

מוטב להתאגד מראשית הדרך או לאחר זמן קצר יחסית בתור חברה בע"מ. קראו עוד על הקמת חברה במדריך המפורסם באתרנו.

לפני החלטה על אופן ההתאגדות המתאים לכם, כדאי להיוועץ עם רואה חשבון אשר יוכל לסייע לכם בקבלת החלטות נכונות ויסביר לכם על האחריות שבניהול עסק והאופן בו יש להתנהל מול רשויות המס. שור רואי חשבון הנו משרד רואי חשבון המתמחה בעסקים קטנים ובינוניים. פנו לשיחת ייעוץ באמצעות הטלפון הישיר –0528878575 או השאירו את פרטיכם באתר ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי.

bottom of page