top of page

 שור רואי חשבון

מאמרים: חברת ארנק

lightBlue.png

פנו אלינו לטלפון הישיר בכל שאלה שיש לכם 05288-78575

בשור רואי חשבון פיתחתי את שיטת הליווי הצמוד לחברה המתמקדת בהטבות מיסוי, ניהול חשבונות איכותי וקבלת החלטות מבוססת מידע.

הרקע להקמת חברות ארנק

פנה אלי באמצעות הטלפון הישיר 0528-878575 לקביעת פגישה

חברות הארנק כפי שנקראות בפי רשויות המס הוקמו בתקופה בה החלה המדינה לגבות ביטוח לאומי גם על חלק השכר שבעבר לא היה ממוסה, כתוצאה מכך שכירים ועצמאים בעלי הכנסות גבוהות החלו להתאגד באמצעות חברות, וכך חסכו את הביטוח הלאומי ובנוסף נהנו מיתרונות המיסוי הדו שלבי בחברה.

יתרונות המס בפעילות באמצעות חברה

?בעלים של חברת יחיד ולא מרוצה מהשירות אותו אתה מקבל? או מעוניין לפתוח חברת יחיד

כלקוח משרדי אתה מוזמן לפנות אלי לבחינת ההשפעה של כל פעולה על חברתך ועליך כבעל מניות, ההתייחסות שתקבל אינה כללית אלא נובעת מתוך היכרות שלי אתך ועם עסקך וראיה ארוכת טווח. שיטת הליווי הצמוד הותאמה עבורך, ומאפשרת לך להפיק את המיטב משירותי משרדי.

היתרונות בפעילות באמצעות חברה כוללים בין היתר, מיסוי קבוע בשיעור 25% בניגוד למס שולי ליחיד של מעל 50% לבעלי שכר גבוה. אפשרות לדרוש הוצאות שונות אשר סייעו בידי החברה לצורך הפקת הכנסתה וכך ליהנות מהפחתה נוספת של נטל המס. חברה נהנית מהקלות מס שונות ויכולת לבצע תכנוני מס לגיטימיים. אחד היתרונות המשמעותיים ביותר בחברה הנו השימוש בכספים שנותרו בקופתה לצורך ביצוע השקעות שונות ובאופן זה ליהנות מאפקט הריבית דה ריבית.

הסיכונים בחברות המוגדרות על ידי רשויות המס כחברות ארנק

השם חברות ארנק ניתן להן על ידי רשויות המס שכן הבעלים של החברה, שהוא בדרך כלל בעל מניות יחיד יכול למשוך מהן כספים כאשר הם נדרשים לו ורק אז לשלם את המס הנוסף בגין שכר או דיבידנד, בניגוד לשכיר או עצמאי אשר משלמים מס מלא על כלל הכנסתם. ההנחה של רשויות המס הנה שכל מטרת הקמת החברה הנה תכנון מס.

רשויות המס מנסות לעקוף את ההתאגדות של יחידים כחברות באמצעות מתן המלצות שונות על ידי צוות שהקימו הכוללות התעלמות מקיום החברה לצורך חיוב הבעלים במס, קביעה שהלוואה שנלקחה מהחברה תחשב חלוקת דיבידנד לאחר זמן קצר, והגברת כלים העומדים לרשותן בפקודת המסים, ישנם שני פסקי דין ידועים העוסקים בנושא, המוקדם יותר פסק לטובת רשויות המס והמאוחר יותר לטובת בעל החברה, אם כי יש לבחון כל אחד מהם בראי המקרה הספציפי.

שור רואי חשבון – ניהול חברה בשיטת הליווי הצמוד

איגודי היועצים המקצועיים לא מסכימים עם גישת רשויות המס בעניין מסקנות ועידת חברות הארנק, בין היתר מהסיבה שאותן חברות משקיעות את רווחיהן בנכסים והשקעות כך שבמידה ויחייבו אותן במיסוי בגין הרווחים שצברו הן עשויות להיקלע למצב בו אין להן את הכסף שכבר הושקע לצורך תשלום המס. כאן המקום לשאול האם רשויות המס ומשרד האוצר לא הלכו צעד אחד רחוק מדי בבואם לתקוף דווקא את אותם יחידים אשר הקימו חברות אשר אמנם דוחות חלק מהמס למועד מאוחר יותר אך מנגד ממנפות את הרווחים שצברו לצורך ביצוע השקעות ויצירת צמיחה במשק.

מתי מומלץ להתאגד כחברה

כל עוד הרווחים נשארים בתוך החברה ניתן להנות משיעור מס של 25%, יתרון המיסוי הנמוך לא קיים כאשר כל ההכנסה נדרשת לצריכתו של היחיד. הרווחים שיוותרו בחברה, הטבות ותכנוני מס שונים יאפשרו להגדיל את היקף נכסי החברה לאורך זמן.

חשוב לציין כי יש לבחון כל מקרה לגופו וכן לוודא כי לא פועלים בדרך שכל מטרתה צבירת רווחים ללא הצדקה כלכלית, אשר רשויות המס ככל הנראה ינסו לתקוף כשימוש לא לגיטימי בחברת ארנק.

בעת הקמת חברה יש לשקול נושאים נוספים בין היתר מידת הסיכון שבעסק, העדר זכויות סוציאליות ועוד ולכן ישנה חשיבות בקבלת ייעוץ משפטי.

בשור רואי חשבון פיתחתי את שיטת הליווי הצמוד לחברה המתמקדת בהטבות מיסוי, ניהול חשבונות איכותי וקבלת החלטות מבוססת מידע.

מדי רבעון נבחן יחדיו דרכי פעולה שנועדו להעניק לחברתך את הטבות המס להן היא זכאית ולקראת תום שנת המס אבצע סימולציה שמטרתה לוודא כי אתה ממקסם את הטבות המס המגיעות לך בתור בעל החברה, תוך בחינת האפשרות לביצוע הפרשות סוציאליות. 

מדי חודש אוודא כי ההוצאות של החברה נכללו בדיווח השוטף ואבצע עבורך התאמות כרטיסים, באופן זה כרטיסי הנהלת החשבונות של חברתך תואמים את הפעילות ומספקים לך תמונת מצב ברורה ועדכנית אודות העסק.

כלקוח משרדי אתה מוזמן לפנות אלי לבחינת ההשפעה של כל פעולה על חברתך ועליך כבעל מניות, ההתייחסות שתקבל אינה כללית אלא נובעת מתוך היכרות שלי אתך ועם עסקך וראיה ארוכת טווח. שיטת הליווי הצמוד הותאמה עבורך, ומאפשרת לך להפיק את המיטב משירותי משרדי.

אם אתה פותח חברה או סבור שהשירות שאתה מקבל היום אינו מתאים לדרישותיך, (איחור בדיווחים/ ספיגת קנסות/ חוסר במידע) ואתה רוצה להתקדם לקבלת שירות איכותי מרואה חשבון המטפל בתיק שלך באופן שוטף ואכפתי ולא רק לפני הגשת הדוח השנתי הגיע הזמן שנדבר 

אין לראות באמור לעיל ובאתר זה בכלל כתחליף לחוות דעת משפטית או חשבונאית או מיסויית או לייעוץ משפטי ו/או חשבונאי ו/או מיסויי.

bottom of page